Corolla piąty miesiąc z rzędu liderem rynku motoryzacyjnego w Polsce

Największą popularnością cieszy się Corolla TS Kombi

03-10-2019

We wrześniu br. Toyota Corolla po raz kolejny została najpopularniejszym samochodem w Polsce. Z danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM), że kompaktowy model Toyoty piąty miesiąc z rzędu miał najwięcej rejestracji.

Corolla najchętniej kupowanym autem

PZPM podał, że we wrześniu 2019 roku w Polsce zarejestrowano 1745 egz. Toyoty Corolli (o 320 więcej od modelu zajmującego drugą pozycję). W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku Corolla uzyskała wynik 13 503 zarejestrowanych aut, co dało jej drugie miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze jeden model Toyoty – Yaris. We wrześniu zarejestrowano 876 egz. tego modelu (7. miejsce), a od początku roku – 9790 egz. (również 7. miejsce).

Dominacja hybryd

Toyota Corolla jest obecnie dostępna na rynku z nadwoziem sedan, hatchback i TS Kombi. Największą popularnością cieszy się odmiana TS Kombi, wybierana przez 41% klientów.

Kierowcy chętnie sięgają również po wersje hybrydowe, które odpowiadają już za 70% sprzedaży nowego modelu. Corolla jest jedynym kompaktem na polskim rynku dostępnym z dwoma napędami hybrydowymi do wyboru. Pierwszy z nich to układ z silnikiem 1.8 o mocy 122 KM, zaś drugi to nowy napęd z silnikiem 2.0 o mocy 184 KM.

Toyota Corolla piąty miesiąc z rzędu liderem rynku
Najpopularniejsze auto świata

Corolla jest obecnie nie tylko aktualnym liderem globalnego rynku samochodów, lecz i najpopularniejszym samochodem w historii motoryzacji. Od 1966 roku sprzedano prawie 47 mln egz. tego auta.

W kwietniu 2019 r. w polskich salonach zadebiutowała 12. generacja Corolli. Nowy kompakt Toyoty powstał na nowej platformie TNGA i otrzymał opracowane w technologii TNGA napędy hybrydowe czwartej generacji. Auto ma bardzo sztywne nadwozie, nisko położony środek ciężkości i zawieszenie wielowahaczowe z tyłu, co zapewnia mu świetne właściwości jezdne.

Nowa Toyota Corolla zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki dostępnym w standardzie zaawansowanym systemom Toyota Safety Sense, takim jak m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych i rowerzystów, asystent utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB) oraz układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA). W podstawowym wyposażeniu Corolli znalazł się także system automatycznego powiadamiania ratunkowego (eCall).

Dowiedz się więcej

Toyota ze wzrostem sprzedaży Toyota ze wzrostem sprzedaży Sprawdź wyniki w III kwartale 2019 r. Toyota Connected Car Toyota Connected Car Poznaj usługi łączności mobilnej Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Toyota Corolla liderem sprzedaży w Polsce Dowiedz się więcej Toyota liderem rynku samochodowego Toyota liderem rynku samochodowego Dowiedz się więcej Toyota flotową marką motoryzacyjną Toyota flotową marką motoryzacyjną Fleet Derby 2019 System powiadamiania ratunkowego eCall System powiadamiania ratunkowego eCall Sprawdź, jak działa Toyota liderem rynku aut kompaktowych Toyota liderem rynku aut kompaktowych Sprawdź dane PZPM Nowe modele RAV4 i Corolla Nowe modele RAV4 i Corolla 5 gwiazdek w testach Euro NCAP 2019 Poznaj hybrydową rodzinę Corolli Poznaj hybrydową rodzinę Corolli 1.2 Turbo 116 KM 1.2 Turbo 116 KM Poznaj nową jednostkę z turbosprężarką Samochody hybrydowe Samochody hybrydowe Samochody miejskie Samochody miejskie