1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Nowa Toyota Century

Nowa Toyota Century

Luksusowe wnętrze i hybryda plug-in

Century to model, który od 1967 roku jest w Japonii synonimem komfortu podróżowania. Toyota zaprezentowała zupełnie nową jego odsłonę. Samochód zyskał nadwozie typu SUV oraz napęd hybrydowy plug-in z silnikiem V6. Toyota Century będzie oferowana na japońskim rynku.

Toyota zaprezentowała najnowszę generację modelu Century. Pojazd ten łączy najlepsze aspekty tradycyjnego, japońskiego designu z nadwoziem SUV i komfortową kabiną o doskonałym wyciszeniu. W porównaniu z oferowaną równolegle limuzyną auto jest szersze, wyższe i oferuje więcej przestrzeni na tylnych fotelach.

Nowy SUV – podobnie jak poprzednie generacje modelu Century – charakteryzuje się masywnym przednim grillem, dużymi reflektorami i wyrazistymi lampami tylnymi. Środek ciężkości został przesunięty ku tyłowi, a linia nadwozia podkreśla obszerne wnętrze.

Komfortowe i przestronne wnętrze

Toyota Century zachwyca przestronnym i komfortowym wnętrzem. Kabina została doskonale wyciszona m.in. za sprawą laminowanej szyby, która oddziela przestrzeń pasażerską od bagażnika Za nagłośnienie odpowiadali najlepsi specjaliści od systemów audio oraz strojenia instrumentów. Kokpit został zaprojektowany tak, by podczas jazdy kierowca mógł się skupić na prowadzeniu auta.

Prestiżowy charakter Toyoty Century podkreślają dwa duże, kapitańskie fotele z możliwością rozłożenia do pozycji leżącej. Dostęp do samochodu ułatwiają drzwi, których kąt otwarcia wynosi aż 75°, a także elektryczny stopień oraz uchwyty przy słupku C.

Hybryda plug-in z silnikiem V6

Toyota Century została wyposażona w zupełnie nowy napęd hybrydowy plug-in, który wykorzystuje silnik V6 o pojemności 3,5 l. Dodać do tego należy napęd na cztery koła E-FOUR Advanced oraz układ tylnych kół skrętnych (Dynamic Rear Steering). Moc i osiągi zostały tu więc połączone z możliwością cichego przemieszczania się.

Komfort pasażerów tylnych siedzeń zwiększa funkcja Rear Comfort, która wspomaga układ hamowania tak, by jak najmniej przeciążeń było przenoszonych do wnętrza.

Nowy SUV Toyoty – Century – będzie produkowany w japońskiej fabryce Tahara. Samochód będzie oferowany na rynku w Japonii.