Toyota T-Mate

Nowa generacja systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy (ADAS)

2021-12-01

Toyota łączy wszystkie swoje systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy pod jedną nazwą – Toyota T-Mate. Stanowi ona odzwierciedlenie rozwoju technologii, które wspierają i chronią kierowcę, pasażerów i innych użytkowników dróg. Systemy Toyota T-Mate będą się komunikowały w bardziej bezpośredni i przystępny sposób, dzięki czemu samochód stanie się prawdziwym partnerem kierowcy.

Toyota ciągle doskonali systemy bezpieczeństwa w swoich pojazdach i poszukuje nowych sposobów wykorzystywania nowoczesnych technologii. Głównym jej celem jest zmniejszenie liczby wypadków, a także zapewnienie lepszej ochrony kierowcy, pasażerom i innym użytkownikom dróg. Dzięki temu podejściu powstała nowa generacja zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy – znanych jako ADAS. Rozwiązania te odgrywają coraz większą rolę w zwiększaniu bezpieczeństwa jazdy.

Toyota T-Mate rozszerzy Toyota Safety Sense

Toyota wprowadza nową nazwę dla wszystkich swoich systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy – Toyota T-Mate. Obejmie ona szeroką gamę układów zaprojektowanych dla poprawy bezpieczeństwa w wielu różnych sytuacjach – od precyzyjnego parkowania po jazdę po miejskich ulicach i autostradach.

Technologie bezpieczeństwa cały czas są rozwijane i dopracowywane. Czujniki, radary i kamery coraz częściej są wykorzystywane nie tylko do ciągłego monitorowania działania pojazdu, ale także całego jego otoczenia. Systemy oparte na technologiach monitorowania przestrzeni wokół pojazdu ostrzegają kierowcę o potencjalnych zagrożeniach i, jeśli to konieczne, aktywują automatyczne hamowanie, skręt kierownicy i ograniczenie przyspieszenia, pomagając zapobiec wypadkowi lub złagodzić jego skutki.

Wprowadzenie nowej nazwy – Toyota T-Mate – pozwala zwrócić uwagę na korzyści płynące ze stosowania systemów ADAS w rzeczywistych warunkach drogowych. Tworzy też podstawy dla lepszego zrozumienia przez użytkowników ewolucji samochodów w kierunku coraz większej automatyzacji i autonomii.

T-Mate zawiera pakiet Toyota Safety Sense oraz inne systemy bezpieczeństwa czynnego i automatycznego parkowania, które nie tylko ułatwiają prowadzenie, ale też chronią pasażerów i innych użytkowników dróg.

Nowa generacja systemów bezpieczeństwa czynnego

Premiera nowej nazwy T-Mate zbiega się w czasie z wprowadzeniem na rynek najnowszej generacji pakietu Toyota Safety Sense. Wchodzące w jego skład systemy zawierają wiele innowacyjnych funkcji oraz udoskonaleń.

Tak np. sprawdzony układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) zostanie rozbudowany o funkcję ograniczenia przyspieszenia przy małej prędkości (Acceleration Suppression) i asystenta włączania się do ruchu na skrzyżowaniach (Intersection Cut-In Traffic Assist). Dodać do tego należy ulepszoną funkcję wykrywania pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka (Oncoming Traffic Detection) i układ zapobiegania kolizjom na skrzyżowaniach (Intersection Turn Assist).

Uwagę zwraca również nowy system awaryjnego zatrzymania pojazdu (Emergency Driving Stop System, EDSS), a także możliwość zdalnych aktualizacji przez internet bezprzewodowy. Ta ostatnia funkcja sprawi, że systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy w samochodach Toyoty będą przez cały okres użytkowania pojazdu aktualizowane i rozbudowywane o nowe funkcje.

Systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate będą wprowadzane stopniowo wraz z premierami nowych produktów. Szczegółowa zawartość pakietu T-Mate będzie się różnić w zależności od modelu i wersji wyposażenia.

Dowiedz się więcej

Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Ponad 10 000 sprzedanych egzemplarzy PROACE CITY Sprawdź szczegóły Zrównoważona produkcja bioetanolu Zrównoważona produkcja bioetanolu Wspólny projekt Toyoty i partnerów KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce KINTO ONE coraz popularniejsze w Polsce Sprawdź najchętniej wybierane modele Toyoty Autobusy na wodór w Madrycie Autobusy na wodór w Madrycie Wodorowe ogniwa paliwowe Toyoty w transporcie miejskim Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Land Cruiser i Hilux 2023 z paliwem HVO100 Odnawialny olej napędowy zamiast diesla Nowe auto dostawcze na wodór Nowe auto dostawcze na wodór Toyota, Isuzu, Hino i CJPT łączą siły Corolla w programie Najmu KINTO ONE Corolla w programie Najmu KINTO ONE Sprawdź warunki wynajmu auta przedkontraktowego Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Beyond Zero – Dni Elektryfikacji Toyoty Poznaj szczegóły wydarzenia Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Europejski rekord sprzedaży samochodów Toyoty Świetne wyniki za pierwszą połowę 2022 roku Baterie ze stałym elektrolitem Baterie ze stałym elektrolitem Ponad 1300 patentów Toyoty Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Toyota Land Cruiser Matt Black Edition Zobacz nową wersję specjalną 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy 67% sprzedaży Toyoty w Polsce stanowią hybrydy Sprawdź szczegóły